Hakkımızda - Anatolia Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları

Hakkımızda

Anatolia Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurtları, Güler Yapı Anonim Şirketi’nin bir kuruluşudur. Şirketimizin 35 yıllık ticari geçmişinde onlarca okul, hastane, hükümet binası vb. resmi kurumların inşaatları yanı sıra, birçok site ve dinlenme tesisleri bulunmaktadır.

Yurt işletmeciliği alanında ise 2003 yılında tarihi bir köşkte hizmet vermeye başlamış, 2007 – 2008 eğitim yılından itibaren şube sayısı ve kapasitesini genişletmiştir. Bugün toplam iki kurumda ikiyüzü aşkın kapasitesi ile erkek öğrencilere hizmet vermektedir. Şirketimiz ortaklarından olan Şebnem Güler yurtlarımızın kurucusu olup aynı zamanda Genel Müdürlüğünü yapmaktadır.

Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Kurucu  müdürümüz, mesleki kariyerine muhasebe ve finansman dalında başlamış ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirliğe kadar yükselmiştir. Yurt işletmeciliği fikri ise kendi öğrencilik yıllarında aileden uzakta okumanın zorluklarını tecrübe etmiş olmasına dayanmaktadır.

Bu bağlamda yurt yönetim anlayışımız, öğrencilerin aile ortamı duygusunu bulabildikleri temiz güvenli karşılıklı anlayışa dayalı hizmet vermek olmuştur.

Ulu Önderimiz ATATÜRK’ ün ülke geleceğini emanet ettiği gençlerimize, geleceklerine yön vermede en önemli dönem olan üniversite yaşamlarında, Atatürkçü, laik ve çağdaş anlayışımızla örnek olmak öncelikli amacımızdır.